Jak zmienia się Czereśniowa?

Bajki dla dzieci oferują maluchom naprawdę wiele

Bajki dla dzieci oferują maluchom naprawdę wiele. Dużo uśmiechu, radości, możliwość rozwiązywania tajemniczych zagadek. Dzisiejsi autorzy dbają o to, aby każde dziecko w poszczególnych pozycjach znalazło coś odpowiedniego dla siebie. Dziewczynki mogą poznawać cudowny świat księżniczek. Chłopcy mogą ścigać się szybkimi samochodami. Dzisiejsze możliwości są naprawdę ogromne. Pomiędzy jedną a drugą ulubioną bajką warto znaleźć czas na to, aby poznać “Rok na ulicy Czereśniowej” Rotraut Susanne Berner.

Na ulicy Czereśniowej

Pomimo tego, że seria o ulicy Czereśniowej od niedawna ukazuje się na rynku, już zdążyła dorobić się statusu prawdziwego hitu, który dosłownie pochłaniany jest przez wszystkie pociechy. Książki, jakie stworzyła Rotraut Susanne Berner cieszą się ogromną popularnością – zarówno wśród dzieci, które jeszcze nie umieją czytać, jak również wśród pociech, które już samodzielnie czytają. Seria o ulicy Czereśniowej ma dwie wspólne cechy. Pierwsza z nich to fakt, że wszystkie wydarzenia skupiają się dookoła ulicy Czereśniowej. Druga – brak słów. Tak, tutaj się nic nie czyta. Podczas poznawania tej pozycji pracuje głowa rodzica i dziecka, którzy wspólnie wymyślają historie odnośnie tego, co widać na kartach poszczególnych w książce. TaniaKsiąża – Rok na ulicy Czereśniowej ma aż 80 pięknie wydanych stron, a więc czytelnicy mają możliwość wymyślenia naprawdę wielu fantastycznych historii. Za każdym razem może dziać się coś zupełnie innego, bardziej nieoczekiwanego.

Zmiany, zmiany, zmiany…

Żyjąc w swoich miastach doskonale wiemy, że pory roku powodują ogromne zmiany. Zielenią się trawniki, rozkwitają kwiaty, potem pojawia się wielka ilość słońca, aż nadchodzi jesień, gdzie wszystko zaczyna pokrywać się nieco smutniejszymi barwami. No i na końcu jest jeszcze zima, gdzie można spotkać śnieg dookoła i temperatura powoduje, że uszy bez czapki marzną. Co robią w tym czasie, przez cały rok ludzie? To wszystko zależy. Największy ruch na świeżym powietrzu zawsze jest wiosną oraz latem. W szczególności, jeżeli ma się na myśli dzieci, które kochają spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Aczkolwiek nie można powiedzieć, że dorośli w tym czasie lenią się do góry brzuchem i nic nie robią. Takie właśnie obserwacje odnośnie przyrody, zwierząt i ludzi można poczynić biorąc do ręki książek odnoszącą się do ulicy Czereśniowej. Ta pozycja pozwala na zaobserwowanie poszczególnych zmian i wyłapanie ich na kolejnych kartach tej pięknie ilustrowanej książki.

Książka zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com

Leszek